fbpx
Načítám Akce

V dnešní době většina z nás více než kdy před tím hledá cesty jak pečovat o své zdraví, jak si udržet dobrou kondici, jak zlepšovat svou imunitu.

Jednou z možností, která určitě stojí za prozkoumání jsou tisíciletími prověřené metody, které používá ájurvéda. Zatímco u nás je ájurvéda spíše na okraji zájmu lékařské veřejnosti, v jiných zemích, včetně USA, je patentovaná jako zcela legální způsob léčení. Přijďte se dozvědět co může ájurvéda nabídnout právě vám!

Začneme krátkým obecným úvodem do ájurvédy a pak hned přejdeme k praktickému detailnějšímu popisu vhodného denního a sezónního režimu. Dozvíte se jak porozumět své tělesné konstituci a jak podpořit své tělo, aby bylo zdravé.

Pochopíte, jak vám ájurvéda může pomoci k udržení dobrého zdraví. Často stačí menší úpravy stravy a životního stylu a vaše situace se zlepší. Budeme věnovat pozornost tomu, jak si můžete vybrat jídlo a aktivity podle svého typu. Na závěr se s vámi Dr. Nimi Rageshkumar podělí i o pár jednoduchých zdravých receptů.

Přednáška je v angličtině s tlumočením do češtiny.

NAŠE OSOBNÍ ZKUŠENOSTI S ÁJURVÉDOU

Moudrost ájurvédy mne před léty natolik zaujala, že jsem ji přes rok studovala. Pro mne to byl způsob, který mi zase o něco více objasnil mé osobní nastavení a nabídl možnosti, jak o sebe lépe pečovat a hlavně, jak pečovat o své zdraví. Celostní přístup ájurvédy k člověku je pro mne jejím velkým plusem. Podle mé osobní zkušenosti je díky dodržování jejích principů snadnější různým onemocněním předcházet.

– KLÁRA

Často jsem trpěla rýmou a měla jsem ucpaný nos. Nemohla jsem dýchat, špatně jsem spala…možná to taky znáte. Běžné kapky do nosu jsou návykové a situaci časem obvykle zhorší. Po poradě s ájurvédskou lékařkou Dr. Nimi jsem začala používat bylinný olejíček a potíže téměř úplně zmizely. To je úleva! Říkala jsem si, jak taková drobnost dokáže člověku zlepšit život. Ale najít to, co zrovna mně bude fungovat, není vůbec snadné. Někdy to trvá roky. Náš zdravotní systém sice hovoří o prevenci, ale ve skutečnosti jde spíš o snahu včas odhalit nějakou závažnou nemoc pomocí vyšetření. Naproti tomu ájurvéda hovoří o péči o zdraví a udržování rovnováhy v organismu. Proto jsem se rozhodla prozkoumat v čem právě mému zdraví může prospět.

– IRENA

Dr. NIMI RAGESHKUMAR

je ájurvédská lékařka, ze které vyzařuje porozumění a zkušenosti. Má za sebou více než 14 let praxe a typ osobnosti podle ájurvédy dokáže odhadnout často na první pohled. Absolvovala ájurvédu na Vaidyratnam Ayurveda College, v indické Kerale.

V září 2017 se s rodinou přestěhovala do Prahy. Od roku 2018 začala pracovat jako lékařka a poskytovat konzultace v Resortu Svatá Kateřina. Kromě odborných konzultací v oblasti ájurvédy vede i workshopy, jejichž tématem je tělesný a duševní rozvoj dětí. Mezi její koníčky patří vaření a pečení, proto vede i praktické workshopy spojené se zdravým vařením.

Sdílejte tuto akci, pozvěte své přátele!

Přejít nahoru