fbpx

O TANCI 5 RYTMŮ

30/10/2017

Prostřednictvím tance můžeme vyjádřit svůj vnitřní svět, a protože je tanec univerzální jazyk, můžeme také lépe porozumět jeden druhému, když se pohybujeme. Většinu dne své tělo nevnímáme a pohybujeme se nevědomě. Když dokážeme dát tělu dostatek pozornosti, když vnímáme jeho tvar a způsob vyjadřování, stáváme se více přítomní. V této chvíli začneme dýchat, cítit a zažívat energii, která je v nás, která námi pohybuje. A tím, že dokážeme být takto přítomní, se stáváme vědomými tanečníky. Čím více budeme vědomý tanec a pohyb cvičit, tím více se se pro vás stane stav přítomnosti běžným, normálním stavem.

Tanec 5 rytmů nás podpoří v tom, abychom přenesli svou pozornost do fyzického, emocionálního a duševního těla. Tento transformační tanec nám pomůže, abychom se stali celistvou bytostí, která může být přítomná, i když v životě přijdou náročné a bouřlivé časy. Přivede nás hlouběji do kontaktu s naším vnitřním zdrojem a bude nás vyzývat, abychom využívali svůj potenciál naplno.Tanec nám dovoluje prozkoumávat úroveň našeho vědomí v pohybu, v dechu, v naší schopnosti vidět, propojovat se, přijímat, dávat…a v mnoha dalších oblastech.

Toto vše můžeme prozkoumávat v různých úrovních vztahu: vztahu k sobě, k druhému, ke skupině, k duši. Vyzývá nás k tomu, abychom tančili, tančili, tančili a tančili ještě víc, dokud naše maska nespadne, dokud se neocitneme v čisté pravdě.

PĚT RYTMŮ

PLYNUTÍ | ZEMĚ je rytmus, který nás učí, abychom byli vnímaví. Přivádí nás do těla, a poskytuje nám pevnou půdu pod nohama, abychom mohli jít dál.

STACCATO | OHEŇ nám ukazuje, co znamená dávat. Přivádí nás do ohnivého kontaktu s ostatními.

CHAOS | VODA nám pomáhá pustit, vzdát se, abychom mohli zažít náš vlastní extatický tanec.

LYRIKA | VZDUCH nás učí vše o naší lehkosti a hravosti. Dostáváme se do otevřeného prostoru.

NEHYBNOST | ÉTER je rytmus, díky kterému se posuneme k onomu pevnému bodu uvnitř nás. Je to tanec, který nás vrací domů.

2024-03-13T12:01:43+01:00

Sdílejte tuto akci, pozvěte své přátele!

Přejít nahoru