Famózní koncert Maoka v brněnském planetáriu – pro magazininspirace.cz

14/10/2023

Ve vyprodaném brněnském planetáriu vystoupil slovenský hudebník Maok. Jak napsal jeden z diváků, bylo to úplně dechberoucí. Když se zjevily hvězdy a mléčná dráha, draly se mi slzy do očí dojetím.

Maokova překrásná hudba se snadno dokáže dotknout nitra každého z nás, a tak není divu, že posluchači vždy odcházejí z koncertu uvolnění a zrelaxovaní. Tentokrát však byl celý zážitek umocněný celoplošnými projekcemi promítanými na kupoli planetária a tak mohli diváci cestovat na křídlech Maokovy hudby vesmírem, prohlížet si zblízka sluneční protuberance či navštívit vzdálené mlhoviny. Byl to hluboký zážitek, který zůstane dlouho v srdcích všech zúčastněných. Pokud hledáte něco, co by vás povzbudilo a pomohlo vám relaxovat, zapomenout na všechno kolem a užívat si přítomného okamžiku, je to právě Maokova hudba. Zpomalte a zaposlouchejte se na chvíli!

https://www.youtube.com/watch?v=KdoNpiqS3To

Maok je fenomenální hudebník, improvizátor, multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel a člověk, jehož životní součástí a nejvýraznější složkou sebevyjádření je hudba. Jeho jedinečný styl je ve snivých až mysticky laděných skladbách lehko rozpoznatelný i bez toho, že byste znali konkrétní skladbu. Je vyhledávaným a pravidelným hostem na mezinárodních festivalech a také tvůrcem filmové hudby (např. ve filmu Bathory Juraje Jakubiska, filmu Civilizace Petra Horkého a Miroslava Bárty a nespočet filmů o přírodě…). Maokova hudba vyjadřuje celé spektrum nejniternějších pocitů a nálad člověka, čímž se dotýká něčeho, co je ukryto v nitru každého z nás.

Zdroj: Cesta Inspirace

Foto: Zbyněk Maděryč

Původní článek naleznete ZDE