fbpx
Načítám Akce

S velkou radostí vás zveme na výjimečný koncert

MAOK (SK) – kytara, flétna & MITSCH KOHN (DEU) – klavír & SASCHA ALEXANDER WAYMER (RUS) – violoncello & JOSEPH „PEPE“ DANZA (URY) – perkuse, shakuhachi

Zveme vás, abyste přišli prozkoumat svůj vnitřní prostor – ta místa, kam vás může vést intuitivní hudba pouze díky tomu, že se společně dokážeme propojit. Jen zavřete oči, nic nekontrolujte, uvolněte svou mysl a nechte se unášet do bezpečí svého nekonečného srdce, do onoho tajemného, bezpečného prostoru.

MAOK 

je fenomenální slovenský hudebník, improvizátor, multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel a člověk, jehož životní součástí a nejvýraznějším způsobem sebevyjádření je hudba. Jeho jedinečný styl je ve snivých až mysticky laděných skladbách lehko rozpoznatelný i bez toho, že byste znali konkrétní skladbu. Je vyhledávaným a pravidelným hostem na mezinárodních festivalech a také tvůrcem filmové hudby (např. ve filmu Bathory Juraje Jakubiska). Maokovo vystoupení vyjadřuje celé spektrum nejniternějších pocitů a nálad člověka, čímž se dotýká něčeho, co se skrývá uvnitř každého z nás.

MITSCH KOHN

„Když se ponořím do hudby, jsem v naprosté přítomnosti, součástí tohoto universa, živý a stále se proměňující. Všechno je hudba a já si jen vybírám pomocí svého záměru, které zvuky, které tóny mnou projdou do našeho společného prostoru. Je to zázrak, kterému tak úplně nerozumím, ale děje se vždy, když hraji.“

Intuitivní hudba je pozvánkou ke spočinutí v přítomnosti, abychom se dostali blíže k sobě, ke své podstatě. Není tu nic, čemu bychom potřebovali rozumět, nic co bychom měli porovnávat…je to jen tak, jak to právě je.

Mitschova nesmírně unikátní, na piánu/klávesách založená cesta uzdravování zvukem a vibracemi nás vede do stádia hlubokého propojení a může to být i cesta do vyššího vědomí. Zklidněné srdce se ponoří do ticha a mohou se objevit nové perspektivy či vhledy.

SASCHA ALEXANDER VAYMER

„Moje hudba je pozvánkou k tomu, abyste zavřeli oči a odevzdali se v tu chvíli sami sobě. Rád se setkávám s lidmi v prostoru, kde se můžeme potkat v srdci, a zahlédnout společně skutečnou sílu bytí. Pomocí hudby objevujeme živost uvnitř a tajemství stvoření.“

Na svých sólových koncertech zve Alexander své posluchače do říše zvuku. Pomocí violoncella a live loopingu vytváří zvuky, které jsou někdy bouřlivé, rytmické a výrazné, jindy jemné, křehké a proměnlivé. Harmonické tóny se rozvíjejí jako rychle rostoucí rostliny a mísí se s elektronickými rytmy. Z toho plynou nové impulsy, které znovu a znovu naplňují místnost sférickou živou hudbou. Alexanderova hudba je intuitivní. Znamená to, že každé setkání s jeho hudbou je zcela unikátní, nové, jedinečné…a nikdy už se nebude opakovat.

Sdílejte tuto akci, pozvěte své přátele!

Přejít nahoru