fbpx
Načítám Akce

Na koncertě MOUDROST SRDCE indického hudebníka Vipula Rikhiho se budete moci naplno ponořit do mystické hudby z Indie.

Vipulova tvorba vychází z básní Kabira, slavného mystického básníka Indie z 15. století. Kabirovy básně nabízí zřetelné a velmi relevantní poselství porozumění a lásky, které je založené na sebeuvědomění a praxi vědomé pozornosti. To je zvláště důležité a užitečné v naší moderní zrychlené době, době rozptýlení, kulturních rozporů a kultury nadbytku.

„V tomto těle sedm oceánů
Všech devět miliard hvězd, v tomto těle
Kabir říká, poslouchejte spoluhledající
Můj guru je také uvnitř.“

Vipul Rikhi propojuje lidovou indickou hudbu se starodávnou mystickou poezií a vynáší na světlo hlubokou moudrost, která svou pravdivostí otevírá lidské srdce jako když klíč padne do zámku.

Nenechte si ujít tento jedinečný koncert MOUDROST SRDCE a přijďte se otevřít hluboké a inspirativní zkušenosti.

Mluvené slovo bude tlumočeno do češtiny.

VIPUL RIKHI

je zpěvák, básník, vypravěč a překladatel, který se již více než deset let noří do ústní tradice mystika a básníka Kabira a dalších bhakti a súfijských poetů. Jeho posledním dílem bylo vydání sbírky díla Kabira nazvané Drunk on Love. Je autorem románu 2012 Nights, sbírky básní Bleed, knihy překladů z ústní tradice One Palace, A Thousand Doorways a spoluautorem knihy I Saw Myself: Journeys with Shah Abdul Latif Bhitai.

Jeho živé koncerty otevírají prostor pro noření se do zákoutí naší duše skrze poezii a prostřednictvím společné kontemplace umožňuje prožití nových vhledů a poznání hlubin naší existence.

Sdílejte tuto akci, pozvěte své přátele!

Přejít nahoru