fbpx
Načítám Akce

Srdečně vás zveme na jednu z dalších úspěšných besed Pjéra la Šé’ze a prof. Anny Hogenové, tentokrát na téma Duše jako vnitřní kompas.

V dnešní moderní společnosti je člověk stále více odváděn z prostoru své duše do záplavy nejrůznějších povrchností a atrakcí. Média, sociální sítě a konzumní kultura často zahltí naši pozornost, přičemž nám uniká spojení s naším vlastním vnitřním kompasem, duší. Výsledkem je pak často život plný zmatku a nejistoty, kdy člověk není připraven na život jako takový a vlastně ani na smrt.

Duše představuje naši esenciální identitu a zdroj autentického štěstí a smyslu života. Je to ona, kdo nám poskytuje hluboké pochopení našeho místa ve světě. Avšak, moderní životní styl často přehlíží tuto vnitřní moudrost a dává přednost okamžitému uspokojení a povrchním zážitkům.

Návrat k naší duši vyžaduje úsilí a uvědomění si důležitosti vnitřního života. Meditace, reflexe a jednoduchost mohou být klíčem k obnovení kontaktu s naším vnitřním já a k nalezení smyslu a radosti ve vlastním životě. Důležité je najít rovnováhu mezi vnějším světem a světem vnitřním, abychom byli připraveni čelit výzvám a změnám, které život přináší.

Nyní, více než kdy jindy, je třeba se vrátit k naší podstatě a naslouchat hlasu naší duše. Pouze tímto způsobem můžeme žít plnohodnotný a smysluplný život.

Přijďte přemýšlet a povídat si o Duši, která je našim vnitřním kompasem.

PJÉR LA ŠÉ’Z

provozuje soukromou psychoterapeutickou praxi, ve které doprovází své klienty na jejich cestě při hledání a realizaci osobní svobody. Dlouhodobě spolupracuje s Jaroslavem Duškem v divadle Vizita a v představeních Čtyři dohody a Pátá dohoda. V hudební oblasti působí ve znovu obnovené bigbítové kapele Rakousko-Uhersko. Je autorem psychologické studie Indián – zpráva o archetypu, hlubinného románu o hledání sebe sama Den svatého Ignora aneb Léčivý román, novely ve stylu realistického vizionářství Cesta, hlubinné studie Psychologie souhlasu, transformačního románu Zmrdztvýchvstání a knihy o vztazích mezi Božstvím a lidstvím In Deos aneb skutečný horor. Zajímají jej především otázky možností lidského bytí v tomto světě.

prof. ANNA HOGENOVÁ

je fascinující fenomén. Její vědomosti se zdají být bezbřehé a její studenti na ni vzpomínají s velkou láskou a úctou. Ve svém pokročilém věku stále přednáší na Pedagogické fakultě UK a na Husitské teologické fakultě UK. Míru její lidskosti a skromnosti reprezentuje i to, že jejím nejoblíbenějším dopravním prostředkem je kolo. Napsala 41 knih a zabývá se tématy jako je svoboda, pravda jako neskrytost, autenticita, pohyb, tělo a tělesnost, filosofie sportu…a mnohými dalšími.

Napsali jste nám

⭐️⭐️ Tahle dvojka nemá nikdy chybu. Protože proč bych neměl právě Aničku a Pjéra poslouchat, když mě dávají jediný smysl v téhle společnosti. Dodávají odvahu a statečnost v míře mého pohledu na svět. Děkuji a úcta takovým bytostem. Otevírači srdcí, jak jim říkám. Alexandr

⭐️⭐️ Jsou v duelu ještě lepší, než když přednáší sami, ale vždy skvělí. Lenka

⭐️⭐️ To je úžasná sestava. Dva lidi kteří, vědí, o čem to celé, bytí a nebytí, vlastně skutečně je. Karel

Sdílejte tuto akci, pozvěte své přátele!

Přejít nahoru