fbpx
Načítám Akce

Žijeme v době, která je rychlá a plná nejrůznějších vymožeností, z nichž mnohé ani nepotřebujeme.

Umělá inteligence nás pomocí stále se zdokonalujících algorytmů láká do svého virtuálního světa a ovlivňuje nás víc, než si dokážeme představit nebo přiznat.

Jsme přesyceni informacemi a neuromarketing nevybíravě útočí ze všech stran. Roboti lámou rekordy nejen ve výrobě, ale třeba i ve sportu. Umělá inteligence maluje obrazy a skládá sonáty. Jak si zachovat zdravý rozum a nezbláznit se z toho všeho? Proč nám často cosi nepojmenovatelného chybí?

Kde je v dnešním světě místo pro zastavení, snění, umění a krásu? Jak se v tomto světě daří naší duši? Je pro nás ještě důležitá, a proč?

A co to vlastně Duše je?

Přijďte o tomto tématu přemýšlet a diskutovat s prof. Annou Hogenovou a Pjérem la Šé’zem.

PJÉR LA ŠÉ’Z

provozuje soukromou psychoterapeutickou praxi, ve které doprovází své klienty na jejich cestě při hledání a realizaci osobní svobody. Dlouhodobě spolupracuje s Jaroslavem Duškem v divadla Vizita a v představeních Čtyři dohody a Pátá dohoda. S Ivetou Duškovou a Petrou Bílkovou účinkuje v představení Škola Malého stromu. V hudební oblasti působí ve znovu obnovené bigbítové kapele Rakousko-Uhersko. Vydal zatím čtyři publikace – psychologickou studii Indián – zpráva o archetypu, hlubinný román o hledání sebe sama Den svatého Ignora, novelu ve stylu realistického vizionářství Cesta a hlubinnou studii Psychologie souhlasu. Zajímají jej především otázky možností lidského bytí v tomto světě.

prof. ANNA HOGENOVÁ

je fascinující fenomén. Její vědomosti se zdají bezbřehé a její studenti na ni vzpomínají s velkou láskou a úctou. Ve svých 73 letech přednáší na Pedagogické fakultě UK a na Husitské teologické fakultě UK. Míru její lidskosti a skromnosti reprezentuje i to, že jejím nejoblíbenějším dopravním prostředkem je kolo. Napsala 41 knih a zabývá se tématy jako svoboda, pravda jako neskrytost, autenticita, pohyb, tělo a tělesnost, filosofie sportu…a mnohými dlašími.

Sdílejte tuto akci, pozvěte své přátele!

Přejít nahoru