fbpx
Načítám Akce

HLEDÁNÍ VLASTNÍHO PRAMENE je téma další besedy s Pjérem la Šé’zem a prof. Annou Hogenovou.

Jak v dnešní době obracet svou pozornost zvenčí do svého nitra, žít z vlastního pramene a pěstovat tišinu duše? Přijďte společně s nimi o tomto esenciálním tématu rozjímat.

Nejčastější způsob, kterým zaměřujeme svou pozornost, je zevnitř směrem ven. Čím více propadáme takové jednostrannosti, tím více jsme zmateni chaotičností tohoto světa a vzdalujeme se vlastní podstatě. Pak dokonce můžeme propadat přesvědčení, že svět není v pořádku. Můžeme podléhat skepsi, vyhoření, depresi a celkové ztrátě pocitu smysluplnosti vlastní existence.

Pokud v takové krizi konečně začneme obracet svou pozornost k vlastnímu nitru a nenecháme se odradit počátečními obtížemi, které nás na takové cestě čekají, možná dojdeme ke stejně úlevnému zjištění jako leckterý mystik. V podstatě není žádného rozdílu mezi Stvořením a Evolucí, takže všechny fáze vývoje jsou stejně nezbytné a ve skutečnosti není žádný důvod posuzovat je kriticky.

Těšíme se na vás při Hledání vlastního pramene.

PJÉR LA ŠÉ’Z

provozuje soukromou psychoterapeutickou praxi, ve které doprovází své klienty na jejich cestě při hledání a realizaci osobní svobody. Dlouhodobě spolupracuje s Jaroslavem Duškem v divadle Vizita a v představeních Čtyři dohody a Pátá dohoda. V hudební oblasti působí ve znovu obnovené bigbítové kapele Rakousko-Uhersko. Je autorem psychologické studie Indián – zpráva o archetypu, hlubinného románu o hledání sebe sama Den svatého Ignora aneb Léčivý román, novely ve stylu realistického vizionářství Cesta, hlubinné studie Psychologie souhlasu, transformačního románu Zmrdztvýchvstání a knihy o vztazích mezi Božstvím a lidstvím In Deos aneb skutečný horor. Zajímají jej především otázky možností lidského bytí v tomto světě.

prof. ANNA HOGENOVÁ

je fascinující fenomén. Její vědomosti se zdají být bezbřehé a její studenti na ni vzpomínají s velkou láskou a úctou. Ve svém pokročilém věku stále přednáší na Pedagogické fakultě UK a na Husitské teologické fakultě UK. Míru její lidskosti a skromnosti reprezentuje i to, že jejím nejoblíbenějším dopravním prostředkem je kolo. Napsala 41 knih a zabývá se tématy jako je svoboda, pravda jako neskrytost, autenticita, pohyb, tělo a tělesnost, filosofie sportu…a mnohými dalšími.

Sdílejte tuto akci, pozvěte své přátele!

Přejít nahoru