fbpx
Načítám Akce

Zveme vás na slavnostní vánoční koncert SVĚTELNÉ ORNAMENTY slovenského hudebníka MAOKA do impozantních prostor kostela sv. Šimona a Judy.

Maokova hudba má kouzelnou moc. Dokáže nás na chvíli zastavit, zjemnit a dopřát nám čas k rozjímání. Právě to je v předvánočním čase potřeba. Dopřejte si v adventním čase chvilku relaxace a odpočinku. Pozvěte přátele a přijďte si vychutnat výjimečný adventní zážitek.

Předvánoční atmosféru klidu a pohody navíc umocní slova, která na téma advent pronese na začátku koncertu farářka MARTINA VIKTORIE KOPECKÁ. (Pokud jste byli na květnovém koncertě Maoka, kde Martina Viktorie přednášela verše o lásce, pak víte, že to bude zcela výjimečný a hluboký zážitek.)

Přijďte si užít předvánoční atmosférmu na koncert Světelné ornamenty.

Těšíme se na vás!

MAOK 

je fenomenální slovenský hudebník, improvizátor, multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel a člověk, jehož životní součástí a nejvýraznějším způsobem sebevyjádření je hudba. Jeho jedinečný styl je ve snivých až mysticky laděných skladbách lehko rozpoznatelný i bez toho, že byste znali konkrétní skladbu. Je vyhledávaným a pravidelným hostem na mezinárodních festivalech a také tvůrcem filmové hudby (např. k filmu Bathory Juraje Jakubiska a Civilizace – Dobrá zpráva o konci světa Petra Horkého a Miroslava Bárty a filmů o přírodě). Maokova hudba vyjadřuje celé spektrum nejniternějších pocitů a nálad člověka, čímž se dotýká něčeho, co se skrývá uvnitř každého z nás.

MARTINA VIKTORIE KOPECKÁ

je farářkou Církve československé husitské, věnuje se terapii a krizové intervenci, moderuje cyklus České televize Uchem jehly, do nějž si zve zejména osobnosti z duchovního a kulturního života.

Teologii začala studovat vlastně „náhodou“ a zpočátku ji nejvíc oslovilo to, že na tento obor brali bez přijímaček, ale že to nebude jen tak, pochopila velmi brzy. Netknutá křesťanstvím a vírou v cokoliv, se vypravila koupit si svou první bibli a do sbírky postupně přibyly slovníky: biblické hebrejštiny, latiny a řečtiny. Brzy ale zjistila, že našla „něco“ velmi cenného a že stojí za to vytrvat.

Dnes působí v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí a také v kapli ve Strašnicích, píše blog o životě farářky v jednadvacátém století Deník farářky, vydala stejnojmennou knihu, moderuje televizní pořady, veřejně vystupuje a zúčastnila se taneční soutěže StarDance, kde se umístila na 2. místě.

Do náboženství a kněžství přináší svěží vítr a lidé si jí váží pro její autenticitu, lidskost, přímost a vzdělanost.

Sdílejte tuto akci, pozvěte své přátele!

Přejít nahoru