fbpx
Načítám Akce

Pjér la Šé’z a prof. Anna Hogenová v diskuzi na téma Smrt jako dar. Přijďte přemýšlet a povídat si s nimi o mystériu života a smrti.

Náš pohled na Smrt se obvykle během našeho života proměňuje. V mládí může mít podobu něčeho teoretického, o čem víme, že existuje, ale nás se v zásadě netýká. Spěcháme, bavíme se, pracujeme, život plyne a najednou se zjeví s obrovskou intenzitou, když nám třeba náhle odejde někdo blízký

Nebo naopak vidíme, jak někdo blízký trpí, už nemůže dál a tak si říkáme: Kde je teď Ona? Proč nepřichází?

Také se nám její příchod může jevit jako dobré řešení složité a nepříjemné situace.

Ona však nedbá našich přání. Je jí jedno, jestli o ní přemýšlíme nebo předstíráme, že neexistuje, jestli v nás vzbuzuje hrůzu nebo zvědavost. Nakonec si na každého z nás udělá čas, a přijde k nám na osobní a velice intimní setkání.

Většina z nás dostane jen jednu šanci, a tak je dobré o tom setkání občas přemýšlet, trochu se na něj připravit, pokud to vůbec lze. Je to jedno z největších mystérií, které lidstvo zná. Stojí zato se jím zabývat a nikdy není moc brzy, ani moc pozdě. To, jak vnímáme Smrt, totiž ovlivňuje kvalitu našeho života.

PJÉR LA ŠÉ’Z

provozuje soukromou psychoterapeutickou praxi, ve které doprovází své klienty na jejich cestě při hledání a realizaci osobní svobody. Dlouhodobě spolupracuje s Jaroslavem Duškem v divadle Vizita a v představeních Čtyři dohody a Pátá dohoda. V hudební oblasti působí ve znovu obnovené bigbítové kapele Rakousko-Uhersko. Je autorem psychologické studie Indián – zpráva o archetypu, hlubinného románu o hledání sebe sama Den svatého Ignora aneb Léčivý román, novely ve stylu realistického vizionářství Cesta, hlubinné studie Psychologie souhlasu, transformačního románu Zmrdztvýchvstání a knihy o vztazích mezi Božstvím a lidstvím In Deos aneb skutečný horor. Zajímají jej především otázky možností lidského bytí v tomto světě.

prof. ANNA HOGENOVÁ

je fascinující fenomén. Její vědomosti se zdají být bezbřehé a její studenti na ni vzpomínají s velkou láskou a úctou. Ve svém pokročilém věku stále přednáší na Pedagogické fakultě UK a na Husitské teologické fakultě UK. Míru její lidskosti a skromnosti reprezentuje i to, že jejím nejoblíbenějším dopravním prostředkem je kolo. Napsala 41 knih a zabývá se tématy jako je svoboda, pravda jako neskrytost, autenticita, pohyb, tělo a tělesnost, filosofie sportu…a mnohými dalšími.

Sdílejte tuto akci, pozvěte své přátele!

Přejít nahoru