fbpx
Načítám Akce

Gentleman Sound to je Ondřej Smeykal & Milan Cais v krásných prostorách Novoměstské radnice na Praze 2. 

Tito dva se poprvé hudebně setkali v roce 2000 v rámci akce Hnízda her a od té doby se s pravidelnou nepravidelností setkávají na pódiu a v galeriích.

Nyní máte možnost s nimi prožít hudební dobrodružství, které vás vtáhne do magického světa zvuků. Tento koncert je pro každého, kdo miluje rytmus a nové hudební zážitky.

Dva vynikající hudebníci ONDŘEJ SMEYKAL (didgeridoo, gong) a MILAN CAIS (bicí), jejichž hudební tvorba se pohybuje od lyrického ambientu až po radikální rytmické vlny vám přinesou jedinečný zážitek, který si nesmíte nechat ujít!

A čím jsou tito dva výjimeční?

⭐️ ONDŘEJ SMEYKAL je jedním z nejlepších neaboriginských hráčů didgeridoo na světě.

⭐️ Charizmatický všestranný umělec MILAN CAIS je špičkovým hráčem na bicí, zpěvákem a zakladatelem skupiny Tata Bojs.

Když se tihle dva spojí, pak je jisté, že to bude nezapomenutelný večer.

Přijďte se nechat unést na vlnách Gentleman sound!

Napsali jste

⭐️⭐️ Byla jsem překvapená, když jsem tyto dva skvělé hudebníky slyšela spolu loni…seděla jsem s otevřenou pusou a jen užasle poslouchala…takže se opět těším a doporučuju všem, kdo váhají! Vlaďka

ONDŘEJ SMEYKAL

objevuje svým unikátním a svérázným projevem nové, dosud neprobádané oblasti hry na didgeridoo. Posunutím zvukových možností nástroje o několik řádů dále tak pro současné interprety představuje velkou výzvu. Svým pojetím tak vytvořil svou vlastní kategorii. Poukazuje na bohaté kreativní možnosti tohoto nástroje. Maximálním využitím dechového fondu, práce bránice, mimických a artikulačních svalových skupin spolu s obrovským rytmickým potenciálem didgeridoo činí Ondřej z obyčejné děravé větve jakýsi malý komorní orchestr. Osobité kouzlo jeho živého přednesu tak v nejednom posluchači budí silný dojem zastoupení většího počtu hráčů, případně použití playbacku a samplingu. Koncertní hra zcela prostá jakéhokoliv přednahrání nebo mixování částí skladeb je i zkušeným didgeridoo hráčům těžko pochopitelná. Při živém zhlédnutí vystoupení v posluchači často vyvolává jen němý úžas.

MILAN CAIS

působí od roku 1988 ve skupině Tata Bojs jako skladatel, zpěvák, bubeník, textař, výtvarník a producent. Natočil s ní zatím deset řadových alb, za která skupina postupně obdržela desetkrát výroční cenu Anděl a řadu dalších ocenění. Kromě hudební kariéry je také známým sochařem a výtvarníkem. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze. Je magistrem umění a tvoří pod jménem p3D-01. Jeho instalace byly například vystaveny v českém pavilonu na světové výstavě v japonském Aiči. Ilustroval také knihu Nanobook svého přítele Mardoši, která získala ocenění ministra kultury jako 3. nejlepší kniha roku.

Sdílejte tuto akci, pozvěte své přátele!

Přejít nahoru