Maok je fenomenální slovenský hudebník, improvizátor, multiinstrumentalista, zpěvák a skladatel. Jeho životní součástí a nejniternějším způsobem sebevyjádření je hudba.

Maokova hudba i hlas mají schopnost procházet každou buňkou těla a povznášet ducha. Navozují pocit vnitřního klidu a lásky.

Je vyhledávaným a pravidelným hostem na mezinárodních festivalech. Je rovněž tvůrcem filmové hudby (např. ve filmu Bathory Juraje Jakubiska a mnoha filmů o přírodě). Maokova hudba vyjadřuje celé spektrum nejniternějších pocitů a nálad člověka, čímž se dotýká něčeho, co je obsaženo uvnitř každého z nás.

Maok říká: „Hudba je pro mne vyjádřením svobody a lásky. Vyjádřením úžasu z tvořivého okamžiku, kdy vzniká krása, která nás může uchvátit a zavést nás do barevného a neustále se měnícího světa naší Duše. Také v nás může zastavit jakýkoliv pohyb a my se můžeme rozpustit v jediném bodě, v plnosti prázdna, které je zároveň zornicí našeho oka. Rovněž nás může zavést do pulzující extáze planoucího srdce. Může nás provést cestou tance a pohybu, kde splyneme se svým tělem v našich vnitřních rytmech. Anebo si jen tak příjemně pospíme.“

Aktuální akce s Maokem naleznete na https://cestainspirace.cz/events/