Petr Horký je známý především jako režisér cestopisných dokumentů, kterých má na kontě víc než 100. Jedná se např. o cyklus Dobrodružství archeologie, Bonbónky světa, Miroslav Zikmund: Cesta staletím, Neznámá země, Alchymie bytí a Teleapatyka, seriál Umění oplodnění a několik dílů cyklu Na cestě. Pořádá či spolupořádá cestovatelské a filmové přehlídky a festivaly (WorldFilm, BANFF, Neznámá země).

Petr Horký se podílel jako autor nebo spoluautor na mnoha knihách jako je např. Století Miroslava Zikmunda, CestoSpisy, Albánie-kráska se špatnou pověstí, Sloni žijí do sta let, Neznámá země, Cuba Libre, Filmaři Hanzelka a Zikmund.

Na svých cestách navázal řadu krásných spoluprací, setkání či natáčení – s Thorem Heyerdahlem, Reinholdem Messnerem, Arthurem C. Clarkem, Erichem von Dänikenem, Edmundem Hillarym, Jamesem Lovellem a dalšími.

Na české půdě spolupracuje už dvě desítky let s Miroslavem Zikmundem, s nímž ho pojí nejen tvorba, ale i mezigenerační přátelství. V roce 2014 poslali do kin dokumentární film Století Miroslava Zikmunda, který se stal nejnavštěvovanějším dokumentárním filmem toho roku a byl nominován na Českého lva.

Aktuální akce s Petrem Horkým naleznete na https://cestainspirace.cz/events/